olej napędowy

Ceny paliw w miastach

Ceny paliw w Polsce spadają od 5 miesięcy. Od lipca 2008 r. potaniały już o złotówkę. W 1. tygodniu grudnia średnia cena benzyny bezołowiowej wynosiła 3,77 zł/l, a cena oleju napędowego 3,78 zł/l. Warto o tym pamiętać, bo przy każdym tankowaniu pełnego baku oszczędzamy 40 - 60 zł. Jednak między polskimi miastami zachodzą ogromne różnice w cenach paliw. Ceny paliw w Polsce spadają od 5 miesięcy. Od lipca 2008 r.

O wysokich cenach diesla w TV Biznes

W TV Biznes rozmawiałem z red. Robertem Bernatowiczem o wysokich cenach diesla i relatywnie taniej benzynie, o niezrównoważonym rynku europejskim i o tym, co się da wycisnąć z baryłki ropy naftowej.

Nagranie dzięki uprzejmości red. Bernatowicza i TV Biznes.

O kryzysie diesla cz. 3

Dodatkowym powodem wzrostu popytu i cen na średnie destylaty (olej napędowy i opałowy) jest fakt, że benzyna służy do transportu samochodowego, natomiast diesel jest zużywany także w innych celach.

Ceny oleju napędowego ostro w górę (1)

Media są zainteresowane cenami benzyny i od 2 lat zastanawiają się, czy benzyna będzie latem kosztować 5 zł? Przepytują o to nawet szefa największej polskiej firmy. Ten, zamiast wykazywać się sukcesami w zarządzaniu, musi dowodzić talentów wróżbiarskich ;-). A tuż obok dzieje się coś niezwykłego! Ceny diesla oszalały.

Kryzys na rynku - brak oleju napędowego w TVP 3

18 października 2006 r. w programie "Gość dnia" TVP 3 rozmawiałem o napięciach i problemach na rynku oleju napędowego, spowodowanych przestojami w rafineriach.

Diesel droższy od benzyny

Już na niektórych stacjach to widać. Już do klientów – zwykłych zjadaczy paliw – dociera ta smutna wiadomość: olej napędowy jest droższy od benzyny. Wiele kalkulacji opartych na kupnie droższego samochodu, a za to z nadzieją na tańsze paliwo – bierze w łeb.

Subscribe to olej napędowy