EU

Mocznik, czyli antyklimatyczna partyzantka

large_adblue-silniki-euro5-ic-ua.intercars.eu.jpgOd czego jest innowacyjność? Radzimy sobie. Dajemy radę i z tym utrudnieniom Made in Bruksela. Powstało coś, co pozbawia nas tych wszelkich kłopotów, a nazywa się „emulator AdBlue”, popularnie zwany AdBlue Killer. To urządzenie oszukuje silnik, informując go, że usuwanie tlenków azotu działa.

Ratyfikacja Paryża, czyli nic nie ugraliśmy

large_szyszko-eu-paris-deal.jpgJednym słowem sielanka, a miała być ostra walka o polski węgiel i energetykę. Ani w oficjalnych konkluzjach Rady nie ma słowa o Polsce czy jakichkolwiek specjalnych warunkach dla kogokolwiek. Ani w nieoficjalnych, gdyż medialne przecieki mówiły, że „Polska starała się o zmianę podstawy prawnej podejmowania decyzji o klimacie na wymagającą jednomyślności, ale nie osiągnęła tego”.

Energetyczny TTIP (3)

medium_EU-USA-puzzle.jpg Dużo się o amerykańskiej energii mówi, ale czy coś z tego będzie? Energia nie jest bowiem zmartwieniem handlowym Europy, oczywiście odgrywa ważną rolę jako koszt gospodarczy, szczególnie w przemyśle chemicznym, gdzie przewaga – i to ogromna – jest po amerykańskiej stronie.

Chemiczny TTIP (1)

medium_chemia-EU-export-world-2013-cefic.jpgEuropa i Ameryka mają odmienne i nie pasujące do siebie strategie i uregulowania prawne w tych obszarach, a są w nich także konkurentami. A na dodatek obie strony wciąż zastrzegają, że pozostawiają sobie prawo do przyszłych samodzielnych regulacji. Chemiczna Europa i chemiczna Ameryka nie rzucają się sobie w ramiona.

Subscribe to EU