katastrofy

Gdy magazyn gazu zaczyna cieknąć

large_aliso-canyon-relief.jpgCały wyciek trwał niecałe 4 miesiące (112 dni), w tym czasie uwolniło się do atmosfery 97 tysięcy ton metanu – to ponad 5-krotnie mniej niż emitowane jest w całej Kalifornii. Gaz który ulotnił się z magazynów kosztował co najmniej 23 miliony dolarów, jednak koszty całej operacji wyniosły około 700 milionów.

Libia - płonie ropa

medium_NASA-burning-Libya-oil-tanks.jpgWalki toczą się o dostęp do ropy i handel nią, a starcia spowodowały pożar ropy w zbiornikach, obsługujących eksport przez porty Es Sider i Ras Lanuf. Zbiorniki są potężne, każdy mieści 60-70 tysięcy ton ropy.

Naturalne naftowe katastrofy

medium_California-sheen-from-natural-seeps-Tar-balls.jpgNa zachodnim wybrzeżu Ameryki, w stanie Kalifornia, w rejonie Santa Barbara ropa naftowa najpierw utworzyła plamę wielkości 5 kilometrów, a potem dotarła do plaży, pozostawiając na niej grudy ropy. Wszystko było gotowe do podniesienia alarmu,...

Bardzo dochodowa katastrofa

medium_make-BP-pay-spill.jpgOgłaszając lipcowe postanowienie, prokurator generalny Ameryki, Loretta E. Lynch, powiedziała, że „przynosi ono długotrwałe korzyści regionowi Zatoki na wiele pokoleń”.

Szczęśliwy kraj, w którym nawet katastrofy przynoszą zyski całym pokoleniom.

Subscribe to katastrofy