rozwój

Czytelnictwo pada

Skurczyła się nam grupa osób czytających dużo (więcej niż książkę co dwa miesiące). Jeszcze na początku wieku było ich 22 - 24 procent, gdy obecnie ta liczba spadła do 11%. Ubyło nam około 3 miliony czytelników.

Inwestujemy czy konsumujemy?

medium_inwestycje-swiat_602.jpgPolska woli konsumować. 19% to jak na nasz poziom rozwoju bardzo mało, gorzej jest tylko na Litwie. Ale my przecież bardziej martwimy się o gospodarkę europejską, jej konkurencyjność, niż o coś takiego jak gospodarka narodowa.

Chińska wiatrowa nieefektywność

medium_China-Wind-Wasted-V10-small.jpgChińczycy bez tych kilku lat nieefektywności byliby zwykłym rynkiem sprzedaży instalacji słonecznych i wiatrowych, któremu powinno wystarczać ich instalowanie i utrzymywanie. Woleli jednak mieć centra zysków u siebie. I wygrali.

O Chinach w Radio Wnet

medium_Radio-wnet-akademia.jpgZ panem Lechem Jęczmykiem rozmawialiśmy m.in. o tym jak w krajach azjatyckich skutecznie zastosowano XIX-wieczne teorie niemieckiego ekonomisty Friedricha Lista, co to jest „Infant industry” i dlaczego ten kto pilnuje Cieśniny Malakka, sprawuje kontrolę nad światowym handlem.

Subscribe to rozwój