Brazylia

Brazylijskie biopaliwa przyjazne klimatowi

large_etanol-usa-brazylia-produkcja.jpgBrazylia ma sprzyjający klimat, nasłonecznienie, opady deszczu i inne przewagi konkurencyjne nad Ameryką. Z hektara upraw brazylijskiej trzciny cukrowej otrzymuje 80 ton surowca, z którego produkuje się 6,4 tysiąca litrów etanolu.

Szpiegostwo energetyczne

medium_SCEC-Brasilia-olympia.jpgPani prezydent Rousseff oskarżyła Kanadę o szpiegostwo przemysłowe, gdyż wielkie kanadyjskie firmy surowcowe mają interesy w całym świecie, także w Brazylii. Nie bez podstaw. CSEC – kanadyjska agencja wywiadu, rekrutowała analityków ekonomicznych i biznesowych już w latach 90-tych. Od 2005 roku, dwa razy rocznie agencje specjalne kanady spotykają się z koncernami energetycznymi i przedstawiają im swoje informacje.

Czy brazylijskie biopaliwa są ekologiczne?

brasil-biofuels.jpgBrazylijski współczynnik energii uzyskanej do włożonej wynosi 3,7, natomiast w USA przy produkcji kukurydzy współczynnik wynosi 1,1 (z jednostki energii włożonej uzyskujemy 1,1 czyli zaledwie o 10% więcej energii niż włożyliśmy). Ten przypadek to z pewnością energetyczne przelewanie z pustego w próżne.

Subscribe to Brazylia