Shell

Amerykański boom – inwestycje

large_shell-pennsylvania-petrochemicals-map.jpgW USA programy budowania łańcucha wartości wśród miejscowych przedsiębiorstw to konieczność, w krajach takich jak Polska jeszcze nie mamy tyle śmiałości (i siły w negocjacjach), by tak zdecydowanie działać. U nas obniża się podatki inwestorów, natomiast w Luizjanie im więcej zapłaconych podatków, lokalnie wykonanych usług, tym inwestycja ma większe szanse na realizację.

Shell ma kłopoty z wodą w paliwie

medium_shellmotoroil.jpgGlobalny potentat naftowy Shell zaliczył wpadkę pierwszej klasy. I z paliwem i z zarządzaniem kryzysowym. W ubiegłą środę na stacji przy ulicy Mikołowskiej w Katowicach po zatankowaniu i kilku metrach silnik gasł. Problem dotyczył też koncernowych stacji w Krakowie i Bielsku-Białej.

Ten blog kosztował Shella 15 miliardów

shell-donovan2.jpgSzczytowym osiągnięciem Donovana i jego syna było dostarczenie rosyjskiemu nadzorowi ochrony środowiska informacji o zaniedbaniach w projekcie Sachalin-2. To właśnie ten przeciek kosztował Shella 15 miliardów dolarów, liczone jako stracony dochód z ropy naftowej. Shell bowiem utracił wskutek działań Olega Mitvola część udziałów i przewodzenie Sachalin Energy oraz 402 miliony baryłek ropy w zapasach.

Subscribe to Shell