UOKiK

O jakości paliw (Radio PIN 2005 r.)

W Polsce generalnie jakość paliw nie jest najlepsza, natomiast, czym innym jest ogłaszanie, że jest ogromna przestępczość, że to zjawisko narasta i nie wiem, czy Inspekcja Handlowa się boi, że te dotacje, które dostała na badanie stacji paliw zostaną cofnięte, że musi takie zjawiska nagłaśniać. Uważam, że to jest pewne nie fair zachowanie wobec sektora paliwowego.

PGNiG do podziału i sprzedaży?

Biznes-Alert-logo.pngTo zadziwiające, jak polskie państwo niszczy polską własność w sektorze gazowym. Skutkiem tego będzie to, że ten sam rosyjski gaz sprzedadzą odbiorcom zagraniczne firmy. Do tego dążymy?

Jakość paliw w badaniach UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił wyniki badania jakości paliw za 2012 rok. Były one nieco gorsze niż w poprzednim roku. Jednak naprawdę ciekawe rzeczy kryły się głębiej w raporcie.

Czy mamy najdroższy prąd w Europie?

medium_Energi_Najdrozszy_prad_w_Europie_Fakt.jpgTytuły takie jak ten: "Mamy najdroższy prąd w Europie" biją po oczach i budują w nas poczucie, że "coś nie jest tak" z tym prądem, skoro jest taki drogi. Czy rzeczywiście? I co "nie jest tak"?

Subscribe to UOKiK