Aleksander Gudzowaty

Zmarł Aleksander Gudzowaty

gudzowaty-czlowiek-z-gazu-.jpgOdszedł od nas Aleksander Gudzowaty, osoba bardzo ważna dla polskiego gazu, choć na tyle silna osobowość i barwna postać, że wspomnienia po nim nie będą jednoznaczne.

W związku z tym proponuję kilka moich wypowiedzi (a także Pana Aleksandra), by trochę przypomnieć tę postać, niewątpliwie zasłużoną dla rozwoju polskiego sektora gazowego.

O Aleksandrze Gudzowatym raz jeszcze

Sprawa Aleksandra Gudzowatego znowu na tapecie. Teraz, po podpisaniu kontraktu, główni udziałowcy przystąpili do zmiany struktury własnościowej spółki EuRoPol Gaz, który do końca roku ma złożyć ofertę Gas-Tradingowi na jego 4%.

Gazowy pośrednik w handlu z Rosją - historia problemu

Europolgaz_logo.gifPremier Donald Tusk zapowiedział 8 września, że „w handlu surowcami nie ma uzasadnienia, by prywatne firmy były odbiorcami dywidendy czy bonusa za to pośrednictwo". Dodał też, że „zadaniem naszego rządu i firm negocjujących dostawy gazu jest uproszczenie tej konstrukcji tak, by na handlu gazem korzystała Polska i Rosja, a niekoniecznie ktoś trzeci i czwarty. Dlatego w trakcie negocjacji gazowych kwestia EuRoPol Gazu i struktury własności jest jednym z głównych tematów w tych negocjacjach" (za PAP).

Subscribe to Aleksander Gudzowaty