EuRoPol Gaz

Paraliż w EuRoPol Gazie nieznaczący

Rynek-infrastruktury.jpgPolskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest rozgrywającym w tej sytuacji, a bardzo prawdopodobnym był scenariusz, że Gazprom nie zgodzi się na zmiany i będzie trzeba odwoływać się do procedur arbitrażowych. A teraz to, co jest przewidziane w polskim prawie, jest wykonywane

Wokół EuRoPol Gazu (Biznes Alert)

Biznes-Alert-logo.png- Pytanie jak zachowa się strona rosyjska. Pierwszą reakcją było uniemożliwienie kontynuacji obrad Walnego Zgromadzenia co zablokowało wybór nowych członków zarządu. Czas pokaże jak Rosjanie rozegrają ten ”kryzys” personalny. Na chwilę obecną sytuację oceniam raczej jako napięcie wynikające z braku konsultacji i uzgodnień niż konflikt.

NIK o negocjacjach z Gazpromem

NIK-logo2.jpgNIK zarzuca PGNiG, że osiągnięte rezultaty "istotnie odbiegały od zakładanych w pierwotnej instrukcji". Nie bierze pod uwagę, przed jaką alternatywą stał PGNiG - brakiem gazu w kraju.

Gazowy pośrednik w handlu z Rosją - historia problemu

Europolgaz_logo.gifPremier Donald Tusk zapowiedział 8 września, że „w handlu surowcami nie ma uzasadnienia, by prywatne firmy były odbiorcami dywidendy czy bonusa za to pośrednictwo". Dodał też, że „zadaniem naszego rządu i firm negocjujących dostawy gazu jest uproszczenie tej konstrukcji tak, by na handlu gazem korzystała Polska i Rosja, a niekoniecznie ktoś trzeci i czwarty. Dlatego w trakcie negocjacji gazowych kwestia EuRoPol Gazu i struktury własności jest jednym z głównych tematów w tych negocjacjach" (za PAP).

Subscribe to EuRoPol Gaz