NIK

O raporcie NIK nt. gazoportu

large_Namiary_Promare.jpgTerminal LNG utrudnia integrację z europejskim rynkiem gazu. Gazoport i kontrakt katarski, który będzie obowiązywał przez 20 lat, mogłaby wziąć na braki bardzo duża firma energetyczna, która byłaby w stanie zrekompensować koszty tak drogiego gazu w dużym obrocie tym surowcem. Natomiast dla PGNiG będzie to duże obciążenie, bo firma ma zły kontrakt z Katarem i zły kontrakt z Gazpromem

O raporcie NIK i ministrze Woźniaku

Biznes-Alert-logo.png- Były Główny Geolog Kraju ma rację w sprawie NOKE, choć wszyscy dzisiaj go kopią, często w nieelegancki sposób. On broni polskich interesów. I nie ma co ukrywać – jest z Prawa i Sprawiedliwości...

Polska nie zarobi na gazie łupkowym (Polskie Radio 24)

polskieradio24A.jpgSytuacja może się diametralnie zmienić, gdy odkryte zostaną złoża gazu łupkowego. - Mamy w ogródku duży skarb. Zapraszam sąsiadów i mówimy: mam skarb, ale nie mam łopaty, żeby go wydobyć.

NIK o negocjacjach z Gazpromem

NIK-logo2.jpgNIK zarzuca PGNiG, że osiągnięte rezultaty "istotnie odbiegały od zakładanych w pierwotnej instrukcji". Nie bierze pod uwagę, przed jaką alternatywą stał PGNiG - brakiem gazu w kraju.

NIK mętnie o kontrakcie katarskim

NIK-logo2.jpgW lipcu 2011 NIK zakończył raportem kontrolę tzw. katarskiego inwestora dla polskich stoczni. Z raportu oczywiście nic nie wynikło, tajemnica, oprócz sensacji medialnych nie został wyjaśniona, winni katastrofy polskich stoczni nie zostali ukarani, wręcz przeciwnie - nagrodzeni wysokimi stanowiskami budowniczych elektrowni jądrowej. Przy okazji przebadano temat kontraktu katarskiego na import LNG.

Subscribe to NIK