Katar

Kontrakt katarski – korekta

medium_gazoport-terminal.jpgPorozumienie nie jest sukcesem PGNiG, to Qatargas utrzymał wszystkie przewagi, szczególnie cenowe, jakie są w kontrakcie. Zmiany mieszczą się w standardowych warunkach stosowanych w długoterminowych kontraktach "take or pay" (ten sam rodzaj kontraktów jak z Gazpromem), polegających na odłożeniu odbioru nieodebranego gazu na późniejsze lata

Gaz skroplony? Bliżej z Rosji

medium_LNG-Baltyk_Gazprom.jpgPrzy gazie LNG długość drogi morskiej ma duże znaczenie, więc kontrakt zawarty na przykład z Katarem mógłby być obsługiwany przez Rosję, a rosyjskie dostawy do Indii – z Kataru. Nie trzeba podróży trwającej ponad 2 tygodnie, wystarczy jeden dzień podróży i gaz jest dostarczony!

Katarski gaz, czyli przeciek ABW

Prośba do ABW: pilnujcie chłopaki interesów Polski przed podpisaniem takich kontraktów, a nie po. Teraz to tylko można pozamiatać po zabawie naszych geniuszy politycznych. A służby nie są od zamiatania tylko od chronienia interesów państwa.

NIK mętnie o kontrakcie katarskim

NIK-logo2.jpgW lipcu 2011 NIK zakończył raportem kontrolę tzw. katarskiego inwestora dla polskich stoczni. Z raportu oczywiście nic nie wynikło, tajemnica, oprócz sensacji medialnych nie został wyjaśniona, winni katastrofy polskich stoczni nie zostali ukarani, wręcz przeciwnie - nagrodzeni wysokimi stanowiskami budowniczych elektrowni jądrowej. Przy okazji przebadano temat kontraktu katarskiego na import LNG.

Gaz LNG z Kataru - w TV Biznes

video niedostępne

Z panią redaktor Agnieszką Pawlak z TV Biznes w programie "SUROWCE" rozmawialiśmy we wtorek 30.06.2009r. o kontrakcie katarskim, podpisanym dzień wcześniej przez PGNiG i Qatargas. Jakie są składowe tego kontraktu, czy zwiększa on nasze bezpieczeństwo energetyczne?

Subscribe to Katar