stacje paliw

O jakości paliw w TVP

medium_Jakosc-paliw-TVP-regionalna-02-04-2014.jpgJaka jest jakość paliw w na polskich stacjach? Na co uważać tankując? Paliwo, które nie spełnia wymagań jakościowych może wpływać na zwiększenie jego zużycia.

Może ubyć kilka tysięcy miejsc pracy

forsal-logo.jpgPrzede wszystkim stracą klienci w małych miejscowościach i wsiach, to w nich uderzy, gdyż takie małe lokalne rynki nie utrzymają nowoczesnych obiektów. Dziwi mnie więc, że Polska Izba Paliw Płynnych nie protestowała przeciwko wejściu w życie nowych przepisów, które ewidentnie uderzają w niewielkie stacje. .

Stacje urzędowo do zamknięcia

medium_zwykla-stacja-paliw.jpgNasza sieć stacji jest jedną z najmniej gęstych w Europie. Jedna stacja przypada na 5648 mieszkańców. Tylko w Rumunii jest gorzej (14 000). Porównywalna gęstość stacji jest w Niemczech, na Węgrzech czy we Francji. W innych krajach jest znacząco lepiej niż w Polsce: w Czechach tylko 1567 osób przypada na jedną stację, w Bułgarii - 2362, w Finlandii - 2761, a w Danii - 2779.

Markety rosną, rosną, rosną...

medium_stacje-marketowe-wzrost-159a.jpgSieci hipermarketowych stacji to przekleństwo wielkich firm naftowych i niezależnych prywatnych właścicieli stacji od kilkadziesiąt lat. Ich inwazja zaczęła się od Francji, gdzie wielkopowierzchniowe francuskie sieci wielkopowierzchniowe zajęły rynek stacji. Ponad połowę. Paliwa były tańsze o kilka - kilkanaście groszy, bo marże tych sieci były mikroskopijne. Wręcz często były oskarżane o dumping, czyli sprzedawanie poniżej kosztów.

Polskie stacje paliw zmniejszają udział w rynku

medium_stacje-grupy-polska-2005-12_A.jpgJeśli przyjrzeć się tendencjom zmian ilościowych tych stacji na przestrzeni ostatnich 7 lat, to nasuwa się dość prosty wniosek: polskie stacje tracą rynek. Najwięcej ubyło przez te siedem lat stacji prywatnych. Z 3500 liczba zmniejszyła się do 3000, czyli o 500 punktów sprzedaży. To dość zrozumiałe zjawisko - stacje niespełniające standardów (a takie najczęściej budowano na początku III RP) powoli się wykruszają

Subscribe to stacje paliw