zadłużenie

Polska Grecja dwa bratanki...

medium_greek-debt-crisis-.jpg- Myślę, że apetyty wielu polityków w Polsce na wejście do Eurostrefy zostaną ostudzone, a politycznie zyskają ci, którzy od dawna mówili, że trzeba utrzymać złotówkę, że złotówka uratowała nas w kryzysie 2008-2009. To będzie jeszcze jeden punkt i plus, na przykład, dla PiS-u, który dzisiaj idzie po zwycięstwo wyborcze.

Wypływ zysków zagranicznych inwestorów (2)

medium_bilans-platniczy-dochody-z-inwestycji-zagr-502A.jpgW 2013 roku przedsiębiorstwa i inwestorzy zagraniczni wysłali do siebie zyski z polskich inwestycji w kwocie ponad 88 miliardów złotych . Ponad 2 300 zł rocznie na każdego Polaka, starego, młodego, oseska, a i też emigranta

Zadłużenie Polski nadal rośnie

medium_Zadluzenie-zagraniczne-nbp-2012.jpgWłaśnie temu, że na przełomie roku 2008 / 2009 w ciągu dwóch kwartałów zadłużenie podskoczyło o 26% (z 634 na 803 mld zł w cenach bieżących), zawdzięczamy ów cud "zielonej wyspy". Po prostu polską gospodarkę zadłużyliśmy na 170 miliardów złotych, jedynie 4,5 tysiąca złotych na przeciętnego Polaka. Dzięki tej gwałtownej pożyczce można było głosić chwałę i potęgę "zielonej wyspy".

Europejskie 15 lat - wzrost przez zadłużenie

medium_EU_Government_debt_growth_Eurostat_20-lat-w-liczbach_2012.jpgEuropa jest szarpana kryzysami i brakiem zaufania rynków finansowych, które uspokajają się, gdy Unia dosypuje pieniędzy do gry, a denerwują, gdy się chce wprowadzić dyscyplinę finansową na wzór niemiecki. Wezwaniem jest wzrost, wzrost, wzrost. Jednak ten "growth, growth, growth" może się skończyć tak jak w Grecji. Europa jest na najlepszej ku temu drodze.

Subscribe to zadłużenie