społeczne

Polska - pro-amerykańska, pro-ukraińska, anty-rosyjska

medium_GMF-Polska-Ukraina-TTrends2014.jpgJesteśmy bardzo pro-NATO-wscy, chcemy zwiększenia współpracy z NATO, odrzucamy - i to zdecydowanie - rozluźnienie związków z USA. W ostatnim roku wsparcie dla NATO podskoczyło aż o 15% - w nim widzimy naszą obronę przed... wiadomo kim.

Chiński sukces w walce z nędzą

medium_china-poor-boy_xinhuanet_com_a.jpgJeśli ilość ludności żyjącej w nędzy wynosiła w 1980 r, - ok. 1,9 miliarda, w 2010 r. zmniejszyła się do 1,2 mld. Chiny w tym czasie zmniejszyły ilość biedaków z 835 milionów (1980 r) do 156 mln (2010 r). Ubyło 680 milionów ludzi żyjących poniżej 1,25 $/dzień. Dokładnie tyle, ile w całym świecie.

Polski gaz łupkowy... chcielibyśmy

medium_shale-polska-opinia-publiczna_180A.jpgKiedyś już o tym pisałem, ale po trzech latach można przypomnieć. Polacy są niezwykle jednomyślni (w dzisiejszych czasach, gdy podziały są kreowane na masowa skalę) w sprawie gazu z łupków. Otóż uważają, że powinien on zostać w polskich rękach.

Najdłuższe europejskie kolejki w służbie zdrowia

medium_Sluzba-zdrowia_ograniczenia-dostepu_OECD_Eurostat_2009_A.jpgPolska jest państwem europejskim, w którym czas oczekiwania najbardziej ogranicza dostęp do opieki zdrowotnej. Mimo, że około 98% ludności jest objęte powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, poważną utrudnieniem dla chorych jest długi czas oczekiwania, ograniczający przede wszystkim dostęp do opieki specjalistycznej. Jest on najdłuższy wśród krajów europejskich.

Subscribe to społeczne