jakość paliw

O jakości paliw i kontroli odmierzaczy

Redaktor Marek Magierowski rozmawiał ze mną o jakości paliw (kontroli Inspekcji Handlowej na stacjach) i dokładności odmierzaczy paliw (raport NIK-u).

Uwaga: przejęzyczenie: to nie Urząd Dozoru Technicznego, ale Główny Urząd Miar zajmuje się taką kontrolą. Przepraszam, ale coś mi się zafiksowało z UDT, sam nie wiem, dlaczego :-(. Podobnie jak z merkaptanem.

Czy odmierzacze są kontrolowane?

polskieradio24A.jpgRedaktor Krzysztof Rzyman rozmawiał ze mą na temat kontroli NIK-u dotyczącej prawidłowości działania odmierzaczy dystrybutorów paliwowych na stacjach. Nie jest dobrze.

O jakości paliw (Radio PIN 2005 r.)

W Polsce generalnie jakość paliw nie jest najlepsza, natomiast, czym innym jest ogłaszanie, że jest ogromna przestępczość, że to zjawisko narasta i nie wiem, czy Inspekcja Handlowa się boi, że te dotacje, które dostała na badanie stacji paliw zostaną cofnięte, że musi takie zjawiska nagłaśniać. Uważam, że to jest pewne nie fair zachowanie wobec sektora paliwowego.

O jakości paliw w TVP

medium_Jakosc-paliw-TVP-regionalna-02-04-2014.jpgJaka jest jakość paliw w na polskich stacjach? Na co uważać tankując? Paliwo, które nie spełnia wymagań jakościowych może wpływać na zwiększenie jego zużycia.

Jakość paliw w badaniach UOKiK

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił wyniki badania jakości paliw za 2012 rok. Były one nieco gorsze niż w poprzednim roku. Jednak naprawdę ciekawe rzeczy kryły się głębiej w raporcie.

O jakości paliw - kolejne wyniki kontroli

Inspekcja Handlowa upubliczniła kolejne wyniki kontroli jakości paliw na stacjach i bazach paliw. Kolejna sensacja -("co dwudziesta stacja oszukuje!"), kolejne listy. Ten system ne jest najlepszy - zostawia klienta bezbronnego w przypadku kłopotów z paliwem. O tym rozmawialiśmy 6 października 2012.

Zimowe paliwa w Lublinie, kłopot Statoila

W Lublinie w czasie ostrych mrozów miały miejsce problemy z olejem napędowym. Przy temperaturach - 30 C nie ma siły, żeby coś się nie posypało. Ale mamy społeczeństwo informacyjne, więc poszkodowani klienci sięgnęli po Facebooka.

Subscribe to jakość paliw