Ekologia

Zielony lobbing

medium_Greenpeace-energia-odnawialna-listy-do-premiera.jpg"Wyzwolenie energii Polaków" to piękne hasło Premiera Tuska. Szkoda, że jak to zwykle z obietnicami polityków - nie zrealizowane. Nie wiem, czy Premier ugnie się pod naciskiem Greenpeace, jednak z pełnym podziwem muszę przyznać, że przemysłowi zielonej energii udało się zaprząc do swojego rydwanu młodych ideowych ludzi, którzy z potrzeby działania w imię naprawy świata - są po prostu lobbystami tego przemysłu. Pełen szacun.

Polska mówi NIE ambitnym planom emisyjnym Unii

Polska powiedziała NIE unijnym planom klimatycznym - na posiedzeniu unijnych ministrów środowiska sprzeciwiła się pogłębianiu ograniczenia emisji z dzisiejszych 20 proc. do 30 proc. Odważny ruch, wykonany samotnie, który przysporzył Polsce wiele złej prasy i ataków tak organizacji ekologicznych, jak i innych państw europejskich. Jednak decyzja ta była konieczna i powinna być podtrzymana ofensywą dyplomatyczną.

Europa na klimatycznej ścieżce wojennej

Airlines_Malaysia.jpgOd pierwszego stycznia przyszłego roku samoloty na europejskim (i nie tylko) niebie staną się uczestnikami europejskiego systemu handlu emisjami (ETS), Linie lotnicze dołączają do ponad 11 tysięcy przedsiębiorstw już dzisiaj starających się o pozwolenia na emitowanie dwutlenku węgla do atmosfery. Chodzi o ochronę klimatu czy kolejne źródło podatków? Czy grozi nam z tego powodu wojna handlowa?

Subscribe to Ekologia