Umowa gazowa Polska Rosja 2009-10

Kto odpowiada za wysokie ceny gazu? Warto przypomnieć

medium_2011_BE_wyklad_4_POLSKA_ADypl.gifCiągle się spotykam z rozpowszechnianymi w mediach i internecie twierdzeniami, że to rząd premiera Tuska i premier Pawlak odpowiadają za wysokie koszty importowanego gazu. Pan premier Tuska ani mi brat ani mi swat i (ja, szeregowy analityk, w dodatku bez przydziału, niezależny)pozwalam sobie nawet go krytykować ("PGNiG? Staramy się to trzymać jakoś w ryzach...")... ale takiej nierzetelności w ocenach znieść już nie mogę. Więc, żeby prawdzie stało się zadość...

O co chodzi Unii w sporze gazowym między Polską a Rosją?

Przeglad_Gazowniczy_.jpgPolska na skutek wewnętrznych tarć politycznych nie była w stanie zabezpieczyć sobie dostaw gazu z Rosji, ryzykując że skończą się zakontraktowane dostawy gazu i w kraju wybuchnie kryzys gazowy. Unia włączyła się do sporu, chcąc zliberalizować polski rynek. O cóż w tym chodzi?

Gazowa umowa polsko-rosyjska (Polsat News)

Nagranie niedostępne

19 października rząd obradował nad polsko - rosyjską umową gazową, jednak wciąż nie ma decyzji. Dostawy gazu do Polski jednak nie zostały przerwane. 21 października redaktor Ernest Bodziuch rozmawiał ze mną o tym w Polsat News.

Dylematy gazowe i łupkowe - dla Myśli Polskiej

Oto przedstawicielka wysokiego urzędnika UE przekonuje, że po wprowadzeniu przepisów unijnych danemu krajowi grozi kryzys. Jestem ciekawy, jak by zareagowali Niemcy czy Francuzi, gdyby Komisja zakomunikowała, że na skutek wprowadzania unijnych przepisów grozi im brak gazu zimą.

Umowa gazowa: premier Pawlak się poddaje

Premier Waldemar Pawlak poddał się. Wczoraj na konferencji prasowej stwierdził, że "termin obowiązywania umowy gazowej pozostaje bez zmian". Oznacza to dostawy do 2022 roku, a tranzyt gazu do 2019 r.

Pages

Subscribe to Umowa gazowa Polska Rosja 2009-10