poszukiwania

Amerykanie to się muszą nawiercić

medium_USA-wiertnie-vs-production-Baker-Hughes.jpgŻeby wydobyć ropę, trzeba trochę powiercić otwór. Do tego służą urządzenia, zwane wiertniami (rigs). Ile tych urządzeń trzeba, by wydobyć ropę i gaz na powierzchnię? Na świecie obecnie pracuje ponad 3 tysiące, a najwięcej w USA - 1800.

PGNiG + Chevron - nauka od najlepszych

Chevron otrzyma nieocenioną dla zagranicznego inwestora możliwość współpracy z firmą polską. Takiej jest znacznie łatwiej zdobyć zaufanie mieszkańców terenów poszukiwań, łatwiej rozwiązywać konflikty i napięcia.

Plany PGNiG wymagają wsparcia rządu

Biznes-Alert-logo.pngZamiary nowego Prezesa PGNiG idą w dobrym kierunku. Jednak efekty jego starań będą zależeć głównie od działań właściciela spółki, państwa, które ostatnimi laty ze swej funkcji właścicielskiej wywiązuje się bardzo źle.

Ile kosztuje wydobycie ropy i gazu

medium_Oil-costs-USA_companies_2007-2009_1A.jpgWarto się pokusić o pokazanie całkowitych kosztów wydobycia ropy naftowej igazu. Sięgniemy po najlepsze i najpełniejsze dane na świecie - po amerykańskie statystyki. Otóż amerykańskie firmy raportują do swoje administracji energetycznej bardzo szczegółowe dane. Na ich podstawie EIA zestawie potężny raport ze szczegółowymi danymi na temat wszystkich elementów finansowych działania tych firm na całym świecie.

Amerykański rynek oil&gas - ceny + technika

medium_oil-gas-rigs-usa-count-perry.jpgI ilość wierceń za gazem spada na łeb na szyję i jest najniższa od 13 lat. Jednak i tak jest to 580 wierceń (jednocześnie), co trudno w ogóle porównywać z innymi rejonami świata. Ilość ta jest ściśle skorelowana z wysokością cen na gaz - oczywiście nie ma tak gwałtownej zmienności, charakteryzującej rynki finansowe). Widać tę korelację jeśli popatrzy się na poniższy wykres cen gazu (niebieska linia) z tego okresu.

Gaz łupkowy: Lane wierci poziomo w Łebieniu

Firma Lane Energy (3Legs Resources) ogłosiła o odwierceniu poziomego odcinka o długości kilometra w Łebieniu. Wywołało to duże zainteresowanie i rozbudziło przekonanie, że gaz już jest odkryty i... No własnie o tym rozmawialiśmy 22 czerwca 2011 r

Imperial, czyli jak się zarabia w Rosji

Imperial Energy to niewielka firma, która zainwestowała w Rosji w poszukiwania i wydobycie ropy naftowej. Spółka zaczynała w 2004 w W. Brytanii z kapitałem 0,85 miliona funtów brytyjskich (dzisiaj ok. 3,5 mln zł). To niewiele, prawda? Firma zaczęła od zakupu lokalnego gracza w rejonie Tomska. Zastosowała prosty i sprawdzony w Rosji model biznesu.

Pages

Subscribe to poszukiwania