Świat

Energooszczędna chemia

chemistry.jpgW energii odnawialnej chemia gra kluczową rolę - od łopat wirnika przez panele słoneczne po baterie. Przejście do drugiej generacji paneli słonecznych - technologii cienkowarstwowych ogniw fotowoltaicznych, daje duże możliwości nowych zastosowań i nie wymaga ekstremalnych warunków ciśnieniowych czy temperaturowych w czasie ich produkcji.

Neutralność węglowa, czyli gliniane nogi biopaliw

large_biofuels-co2.jpgNa wstępnych tezach i modelach oparto strategiczne decyzje polityczne, nałożono podatki, zainwestowano i zarobiono wielkie pieniądze, stwarzając nowe wielkie branże gospodarki (jak biopaliwa, przemysł energii wiatrowej, słonecznej itd.). Jednak nauka o klimacie rozwija się i dzisiaj podważa założenia, na których zbudowano już fortuny.

Naukowiec o klimacie

john-christy-2.jpgPolecam wykład, który przeprowadził John Christy, naukowiec z University of Alabama zajmujący się od wielu lat klimatem. Bardzo przystępnie wykłada problemy nauki, w odczytaniu reguł rządzących klimatem Ziemi.

O globalnym ociepleniu w TVN

Przedziwne, po dwóch latach zaprosili mnie do TVN! I na dodatek o globalnym ociepleniu. Więcej nie zaproszą. W końcu podważanie wiary w globalne ocieplenie jest niedopuszczalne. No i nie jestem prezydentem Trumpem, więc nie mogę sobie na to pozwolić... ale co tam... pozwoliłem sobie. Zobacz całość na TVN24BiS.
tvn-globalne-11-2016.jpg

Pages

Subscribe to Świat