Mówią wam, że globalne ocieplenie powoduje wzrost ilości huraganów?

9

Alarmiści/ propagandyści klimatyczni twierdzą, że wzrost ilości co2 w atmosferze powoduje wzrost ilości huraganów i tornad. Czyste kłamstwo. Proszę popatrzeć:

1. Częstotliwość dużych huraganów na świecie:

źródło: policlimate.com

2. Ilość huraganów w USA:

źródło: NOAA, USA Today

Komentarz: Tak to jest, kłamcy klimatyczni nie zważają na fakty. Na szczęście lecą już na oparach, wkrótce ta cała propaganda się zakończy, bo zabraknie paliwa, czyli kasy.

P.S. Dodaję jeszcze wykres z opisem średnich wieloletnich ilości huraganów w USA (za: Mark J.Perry Carpe Diem).

9 KOMENTARZE

  • Prawo nagłówków Betteridge’a – reguła, zgodnie z którą na każdy nagłówek prasowy kończący się znakiem zapytania można odpowiedzieć „nie”. Prawo to zostało nazwane tak od nazwiska Iana Betteridge’a, brytyjskiego dziennikarza piszącego o technice, aczkolwiek ogólna koncepcja prawa jest znacznie starsza. Zjawisko to jest też czasem zwane „prawem Davisa” lub „regułą publicystyczną”.

   Jak to, media nie mówią nam, że huragany są coraz poważniejsze zpowodu globalnego ocieplenia? Nie mówią tego? Naprawdę? 🙂

  • „Jak to, media nie mówią nam…”

   Naukowcy nie mówią. Polecam raport IPCC z 2007, bo jest w nim szczegółowa prognoza co do tego jak zmieni się ilość poszczególnych kategorii huraganów.

   A co do tego jak ma się to co mówią naukowcy do tego co media mówią, że naukowcy mówią to świetnie ujmuje to poniższy komiks:
   https://hugelolcdn.com/i/6993.png

  • @Betteridge

   Naukowcy ociepleniowcy i dziennikarze ociepleniowcy mają tego samego mocodawcę. Odnoszę wrażenie, że nie rozumiesz jak działają media, finansowanie nauki i władza.

   Rzućmy okiem na prosty przykład mediów wspierających rząd PiS: te media jadą po bandzie mocniej niż członkowie partii. Jednak nawet najgłupsze hasło z mediów nie jest dementowane/podważane przez wierchuszkę, a wręcz spotyka się z cichą aprobatą. Dzięki temu przeciętny wyborca wierzy, że przed 2015 fałszowano w III RP wybory, ale rząd PiS nie musi wyciągać z tego żadnych konsekwencji.
   Zatem ci (dawno temu skompromitowani) „naukowcy” z IPCC na medialną histerię ociepleniową spojrzą raczej życzliwie. No, ale to nie oni mówią. To gazety! Panie. To gazety, nie oni. 😀

 1. Nie tylko naukowcy mówią, nie tylko nie protestują gdy ktoś mówi, ale jeszcze politycy się na to powołują:

  Scientists have linked climate change to bigger and more frequent storms in Texas, as well as increased temperatures and more intense droughts. States from Alaska to Maine are preparing for such impacts with climate action plans and other policies.
  A few months before this year’s biennial legislative session, a report commissioned by Gov. Greg Abbott on lessons learned from Hurricane Harvey declared a dire need to „future-proof” the state.
  Democrats, who have unsuccessfully pushed for climate action for years now

  https://www.texastribune.org/2019/05/10/climate-change-bills-do-not-get-hearings-this-session-in-texas/

  Więc cały system działa. Od naukowców po polityków przez media. A przyświeca temu cichutko globalny kapitał. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here