Mówią wam, że globalne ocieplenie powoduje susze? Kłamią.

2

Propaganda globalnego ocieplenia każdego dnia wmawia nam, że Apokalipsa już dzisiaj się dzieje na naszych oczach. Codziennym straszeniem kształtują opinię publiczną, trzeba przyznać, z sukcesem. Podstawowym narzędziem jest wykoślawianie dorobku kształtującej się dopiero nauki o zjawiskach klimatycznych. Jak i przy innych zjawiskach pogodowych, cząstkowe dane lub pojedyncze nagłośnione przypadki służą do wmawiania, że „człowiek wpływa na klimat”. Weźmy na przykład susze.

W Stanach Zjednoczonych takich alarmistycznych informacji jest pełno. A co mówią dane naukowe? Jeśli popatrzeć na dane EPA (Agencji Środowiska) nie ma znaczącego wzrostu drastycznych braków opadów od 1900 roku, od ponad wieku.


https://www.investors.com/politics/editorials/despite-what-youve-heard-global-warming-isnt-making-weather-more-extreme/

Wręcz przeciwnie, ostatnie lata są coraz mniej suche, warunki na terytorium USA coraz bardziej sprzyjające uprawom. Patrząc na ostatnie 20 lat, warunki pogodowe polepszają się, w ostatnim okresie 90 procent terytorium USA nie doświadczało susz. Trend jest korzystny.

https://rogerpielkejr.com/2019/05/16/a-new-us-areal-no-drought-record/

Trzeba też dodać, że jest to alarmizm liberalnej lewicy i mediów w czystej postaci, ponieważ nawet wyrocznia klimatystów – 5. raport IPCC ocenia możliwość dramatycznych susz jako nieznaczącą. W tym wypadku media szerzą propagandę. Jednak pamiętam, jak byłem kiedyś w studiu telewizyjnym z młodym naukowcem. Gdy powiedziałem na temat wyświetlonego materiału filmowego, że nie ma udowodnionego związku między zmianami CO2 i huraganami (patrz tekst niżej), musiałem długo go przyciskać, żeby to potwierdził. Czar mediów jest przemożny. 🙂

2 KOMENTARZE

    • „Contignous 48 States” ≠ „glob”
      „Midwest” ≠ „glob”

      Dziękuję za uwagę i zachęcam do zapoznania się ze znaczeniem słów „głob” i „globalne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here