ceny paliw

O opłacie paliwowej (Dziennik Bałtycki)

dziennik baltycki- O jakie pieniądze toczy się gra?

O duże. Ostatnio (według danych z 2015 r.) w Funduszu jest to ok. 4 mld zł rocznie z opłaty paliwowej, po podwyżce ta suma może się więcej niż podwoić, gdyż 20 gr na litrze przyniesie ok. 5 mld zł.

O tanich paliwach i wielu innych sprawach - PR24

polskieradio24.gifDziś koszt ropy naftowej w cenie oleju napędowego to 90 groszy. Tymczasem w szczytowych momentach cena samego surowca dochodziła do 2 złotych i 20 groszy.

Czy niskie ceny ropy naftowej utrzymają się w dłuższej perspektywie?

Paliwa drożeją, rafinerie zarabiają

Polskie-Radio-Jedynka.gifPowodem jest mocniejszy dolar, jak i wzrost marż rafinerii . Te dwie sprawy napędziły w ciągu miesiąca ceny paliw o 20 groszy w górę. Na lato drożeją benzyny, marże dla nich rosną. To rafineria zarabiają, bo sprzedają ten "letni" towar

Zamość - drogi hipermarket

medium_stacja-ceny-zamosc-hypermarket-Karol-Kozyra-5-01-2015.jpgGroszowe marże, sprzedaż na granicy zyskowności - ten standard nie musi zawsze działać, gdy otoczenie konkurencyjne tego nie wymaga. Na przykład w Zamościu. Tam poziom konkurencji jest tak niski, że pozwala na super-marże.

Ból głowy Putina (Angora)

large_angora_logo.gif- - – Czy jest jakaś szansa, że nieodkryte znaczne pokłady ropy mogą znajdować się także w Polsce?
– To jest możliwe. Po upadku PRL właściwie zaprzestaliśmy poszukiwań. Lotos ma kilka złóż udokumentowanych, których z niewiadomych dla mnie powodów nie rusza. Gdyby Polskę dokładnie zbadać pod względem geologicznym, to na pewno znaleziono by nowe pokłady gazu i ropy. Nasze państwo popełnia dużo błędów, a to, że nic w tym względzie nie robimy, jest jednym z największych.

Pages

Subscribe to ceny paliw