września 2017

Niemiecka energia – i tania i droga

large_summe-aus-boersenstrompreis-und-eeg-umlage.jpgPrzyszłość widzę w jasnych barwach: cena prądu na „rynku” osiągnie zero, prąd będzie za darmo. I wtedy ogłosimy, że zielona, odnawialna energia sprawiła cud: mamy darmową energię elektryczną. Zakłady przemysłowe, które nie płacą EEG Umlage także będą świętować, a odbiorcom jest wszystko jedno, czy płacą podatek czy za prąd.

O efektywności energetycznej (5) Jak mają wyglądać rynki

usa_energy_star.jpgAby jednak producenci energii weszli w ten interes konieczna jest zachęta. Jak malowniczo powiedział John Rowe, CEO firmy New England Electric Systems: „Mysz musi poczuć ser”, mając na myśli gwarantowane zwroty utraconych dochodów dla inwestujących w oszczędność dostawców energii. Także finansowo, ponieważ dla funkcjonowania trzeba stworzyć specjalne schematy finansowe.

Chemiczna CETA

large_ceta.jpg„Niemcy to naród żyjący z eksportu, zależny od porozumień handlowych, a CETA zapewni klarowne przewagi konkurencyjne dla niemieckich koncernów chemicznych - łatwiejszy dostęp do rynku, pełna likwidację ceł importowych, dostęp do kanadyjskich przetargów publicznych i nowoczesną ochronę inwestycji”.

Mocznik, czyli antyklimatyczna partyzantka

large_adblue-silniki-euro5-ic-ua.intercars.eu.jpgOd czego jest innowacyjność? Radzimy sobie. Dajemy radę i z tym utrudnieniom Made in Bruksela. Powstało coś, co pozbawia nas tych wszelkich kłopotów, a nazywa się „emulator AdBlue”, popularnie zwany AdBlue Killer. To urządzenie oszukuje silnik, informując go, że usuwanie tlenków azotu działa.

Pages