maj 2015

Wykład: Bezpieczeństwo energetyczne - podstawy

medium_Bezpieczenstwo_Energetyczne_slajdy_wykladu_2015.jpgJedną z moich specjalizacji jest Bezpieczeństwo energetyczne. W ramach tego tematu przygotowałem kilka wykładów i raportów.

Wykład na rok 2015 zajmuje około 6 godzin, i obejmuje całość problemu - od uwarunkowań globalnych do spraw polskich. Proszę się zapoznać z tematami i przykładowymi slajdami:

A węgiel leży na hałdach

prawy-pl-logo.jpgPodstawowym powodem kryzysu jest dostosowanie się do unijnej polityki, czyli zmniejszenie popytu na węgiel. W związku z tym węgiel leży na hałdach. To co było dla nas tym dobrodziejstwem geologicznym, energetycznym - teraz przekształca się w przekleństwo

Tania praca - parametry (1)

medium_nizsze-wynagrodzenie-umowy--tymczasowe--pl-eu-oecd-Bogumil.jpgModel ten został umożliwiony na początku tego wieku pod naciskiem dużego bezrobocia i spadku ilości miejsc pracy, szczególnie w przemyśle. Po 2005 roku wzrosła liczba miejsc na umowę o pracę wśród lepiej wykształconych, zaś umowy czasowe i cywilne rozpowszechniły się wśród słabo wykształconych i nisko-płatnych pracowników. .