PGNiG

Ile będzie kosztował gazoport?

large_ure-taryfa2-gazoport.jpgOgromna dominacja opłaty stałej mówi nam jedno – ważne jest, że jesteśmy gotowi, nieważne, ile regazyfikujemy. Model bezpieczny dla Polskiego LNG. Model rentierski, można powiedzieć „czy się stoi czy się leży…”

PGNiG - mało ambitne norweskie plany

wozniak-maciej-pgnig2.jpgMusi być prawdziwa dywersyfikacja, czyli gaz nie-rosyjski. Polecam pójście ambitnym tropem, który wyznaczył premier Tusk. A przecież Prawo i Sprawiedliwość i jego menedżerowie, zarządzający państwowymi spółkami, nie mogą być mniej odważni, ambitni i strategicznie poprawni w odchodzeniu od rosyjskiego gazu niż Platforma Obywatelska

Nie dociążajmy tak PGNiG

medium_PGNiG-notowania-09-03-2016a.gif4 marca, po ogłoszeniu wyników Polskiego Górnictwa i Gazownictwa Naftowego (PGNiG) notowania spółki spadły aż o 6 procent w ciągu jednej chwili. Była to reakcja giełdy na informację PAP

O strategii gazowej - polskiej i europejskiej

Ukazało się w internecie nagranie video z dawnej już (sprzed dwóch lat?) dyskusji w redakcji Wprost, dotyczące spraw europejskiej i polskiej strategii gazowej. Stosunki z Rosja były już trochę napięte (może nie tak bardzo jak dzisiaj...), ale moja wypowiedź wydaje mi się aktualna.

Co sądzą o tym czytelnicy bloga?

P.S> uwaga: nagranie się po połowie powtarza, nie wiem, czemu...

PGNiG +Orlen + Lotos?

pgnig-orlen-lotos2.jpg

- Nikt nie chce w tej chwili przejmować rafinerii. Rafinerie są zamykane. Poza tym państwo ma wiele narzędzi, aby już teraz nie dopuścić do wrogiego przejęcia - przypomnę przykład tarnowskich Azotów.

Zaczyna się – PGNiG oddaje rynek

medium_PGNiG-import-2013-14-prezentacja-03-2015a.jpgTo ten sam rosyjski gaz, płynący tym samym rurociągiem jamalskim. Jednak kupuje go od Gazpromu nie polska firma, ale zagraniczna, najpewniej niemiecka, która sprzedaje go już w Polsce, dzięki rewersowi wirtualnemu. Dzięki temu gaz płynie z Rosji, odbierany jest w Polsce, a faktura przychodzi z zachodu. Nieźle to działa.

Pages

Subscribe to PGNiG