Możejki

Możejki czyli 11 miliardów w błoto

medium_Mozejki-premier-Kaczynski-prezes-Chalupec-Grudzień-2006-Wilno-Podpisanie-umowy.jpg11 miliardów złotych? Cóż to jest! To jedynie 300 złotych na każdego Polaka. Ot, po prostu zrzutka na bezpieczeństwo energetyczne. Czy za takie chwile potęgi nie warto zapłacić?

.

Inwestycja stulecia przynosi straty

medium_Mozejki-Orlen-wyniki-2007-2013_156A.jpgOdtrąbiono ją jako „największą polską inwestycję zagraniczną XXI wieku”, jako zwycięstwo nad rosyjską ekspansją, polski sukces gospodarczy i polityczny. Dzisiaj przychodzi rachunek za te sukcesy.

Możejki, czyli nieskutecznie straszymy Litwinów

14 stycznia 2009 r. przyjeżdża do Polski premier Litwy Andrius Kubilius. Premier Tusk się wije w czasie konferencji prasowej i mówi, że "przedstawił polski punkt widzenia litewskiemu premierowi i na pewno jest on "zrozumiały"". Zrozumiały. Mhm... Premier Kubilius na to: "Nie ma decyzji o sprzedaży. Nadal trwają dyskusje. Nie mam nic więcej do powiedzenia". Twardo i jasno. I zrozumiale.

O Możejkach (Polityka, TV Biznes)

Adam Grzeszak, dziennikarz "Polityki", w swoim dobrym tekście o Możejkach "Co można w Możejkach" (16 marca 2010r.) zacytował kilka moich uwag na ten palący temat. Problem szczególnie dla Orlenu, ale także dla polskiej polityki energetycznej oraz zwykłych kierowców.

Możejki - o skargach do Unii Europejskiej

medium_Prlen_Mozejki_slajd_prezentacja_Wilno_2006.Ajpg_.jpgWokół rafinerii Możejki rozegrał się kolejny spektakl pogłosek o wejściu Rosjan, dyplomatycznych oświadczeń i dementi. Gdy dobiegły informacje, że Orlen chce wnosić sprawę na forum Unii Europejskiej (to jeden z aspektów tego całego zamieszania), red. Michał Duszczyk zapytał mnie o komentarz.

Pages

Subscribe to Możejki