Trump uderza w globalne lobby

Trump

Decyzja prezydenta Trumpa jest przełomowa. Wyjście przez Stany Zjednoczone z porozumień paryskich – misternie utkanej sieci połączeń i zobowiązań państw całego świata wobec instytucji międzynarodowych – uderza w globalne plany światowych elit. To jest cios zabójczy, bowiem bez potęgi amerykańskiego kapitału, biznesu i dyplomacji (a w ostateczności armii) wprowadzenie tych reguł jest niemożliwe. Wymagają one bowiem, by państwa narodowe porzuciły swoje podstawowe interesy – rozwój gospodarczy, dobrobyt mieszkańców – na rzecz podporządkowania się regułom globalnego porządku.

Najbardziej poszkodowane tymi porozumieniami są kraje o własnych zasobach surowców energetycznych, jak USA (a także Polska), bowiem mają się one ich wyrzec. Zyskują – państwa o najwyżej rozwiniętych technologiach, którym porozumienia paryskie zapewniają globalny popyt na ich urządzenia zielonej energii. Niestety technologie te nie mogą konkurować na równych warunkach z klasycznymi źródłami energii, więc wymagają wsparcia. Ideologii dostarcza hipoteza „zmian klimatu”, a finansowania – zobowiązania wszystkich państw do rozwijania zielonej energii.

Wielkim wygranym tych porozumień są Chiny, które zastosowały genialną wręcz strategię, z jednej strony zwiększając ogromnie zużycie węgla (połowa światowej konsumpcji) a jednocześnie rozwijając technologie energii odnawialnych. To zapewniło im możliwość zwiększania emisji jeszcze przez 20 lat, gdy inne kraje muszą je ograniczać. I ponosić koszty tego procesu.

I właśnie koszty, które były nałożone na Stany Zjednoczone, spowodowały że Donald Trump, pomimo niewiarygodnie wręcz silnych nacisków, zdecydował się na rzucenie rękawicy klimatycznemu globalizmowi. Oznacza to strategiczny konflikt z instytucjami międzynarodowymi, a także Europą, której polityka klimatyczna bardzo odpowiada. Rozwiązuje bowiem problem braku własnych źródeł energii (potężna słabość wobec bogatej w surowce Ameryki), dając jej jednocześnie rynki zbytu dla technologii. Konflikt narasta także wewnątrz Stanów Zjednoczonych, gdyż ucierpią bardzo biznesy takie jak Tesla i cały przemysły żyjące jedynie dzięki ogromnym dotacjom państwowym.

Trump wypowiedział wojnę globalistom. Spodziewajmy się kontruderzenia.

trump

- - -
dla Kresy.pl

Tematy: 

komentarze: 5

To dobra wiadomość dla Świata

gdyż w przypadku globalnego ocieplenia sytuacja nie jest biało-czarna, a szara. Prawdą jest, że klimat się ostatnio ocieplił. Prawdą jest, że w przeszłości zdarzały się okresowe zmiany temperatur pomimo braku przemysłu. Ale prawda jest też, że zmiana temperatur w ciągu ostatnich 50 lat jest jest w dużej mierze związana z emisją naszego przemysłu i nie jest związana z aktywnością słońca.
Jednak prawdą jest też, że tą zmianę średniej temperatury lobbyści zielonej energii wykorzystali jak czynnik fundamentalny na którym zbudowali gigantyczną sferę spekulacji - czyli zbudowali nowy zielony przemysł wspierany kampanią PR na jego rzecz. To taki sam mechanizm, jak zwykle ma miejsce w przypadku spekulacji na dowolnych walorach - najpierw prawdziwy czynnik, a następnie jego zwielokrotnienie poprzez spekulację.
Decyzje Trumpa da więcej czasu na obronę przed demagogią napędzaną interesem tego lobby i może w tym czasie da się wprowadzić więcej rozsądku do dyskusji o walce ze zmianą klimatu.

do pana Szczesniaka..

po co te nerwy ... Opór nie ma sensu. my i tak zajmiemy się trumpem orbanem ,putinem czy kaczyńskim mamy na to czas niech pan się nie martwi ..nie będzie wojen biedy skorumpowanych totalitarnych krajów takich jak Chiny czy Rosja państwa narodowe są anachronizmem w przyszłości powstanie jeden wielki zglobalizowany świat bez granic multikulturowy i otwarty

Andrzej's picture

brednie

teorie spiskowe, odciągające ludzi od realnych problemów. spiskolodzy :-)

proszę poczytać realne rzeczy - np. dokumenty, opracowania Komisji Trójstronnej. Jak ktoś ma rozum, to przestanie bredzić o światowych spiskach.

W polskim wydaniu cytat ma marne źródło, bo jak wiadomo tego źródła NIE MA.

skomentujesz?

Filtered HTML

  • Use [fn]...[/fn] (or <fn>...</fn>) to insert automatically numbered footnotes.
  • Allowed HTML tags: <a> <i> <b> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <font> <dt> <blockquote> <img> <center> <strong> <em> <u> <b> <span> <bgcolor> <del> <strike>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.
  • Lines and paragraphs break automatically.